PORTAL LEŚNY

blog o lasach
Puszcza Białowieska - racja leśniczych, czy ekologów?

Oglądalność i zainteresowanie: 11569, czas trwania 19m 21s, otrzymana ocena 117, reakcje 40.

Nasz reporter Paweł Kurek udał się do Puszczy Białowiejskiej i okolicznych miejscowości, by zbadać sprawę wycinki lasów. Kto ma racj ... Wasze opinie, komentarze:


Puszcza Białowieska - racja leśniczych, czy ekologów?

- Jakoś bardziej jestem w stanie zaufać i uwierzyć leśnikom, niż tym podjudzaczom, manipulatorom ekoterrorystom
- Polska umiera i puszcz umiera
- Cała puszcza Białowieska parkiem narodowym! A LP wymagają głębokiej reformy. Dlaczego np PULu nie można zaskarżyć do żadnego sądu? Dlaczego LP nie przestrzegają dyrektywy siedliskowej i ptasiej? Dlaczego konwencja z Aarhus nie jest respektowana? Dlaczego plan dla puszczy Lecha Kaczyńskiego został zlekceważony przez LP? A jednocześnie temu prezydentowi stawia się pomniki?
- Tylko ochrona czynna może zachować właściwy stan zdrowotny i sanitarny oraz bogactwo przyrodnicze lasów Puszczy Białowieskiej dla przyszłych pokoleń. ..Jedynym gospodarzem powinny być Lasy Państwowe 🙂
- poprawny tytuł: Puszcza Białowieska - racja leśniczych, czy samozwańczych "ekologów"
- Zależy kto zielonym placi
- https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fl.facebook.com%2Fl.php%3Fu%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.radiomaryja.pl%252Finformacje%252Ftrybunal-sprawiedliwosci-znow-przyjrzy-sie-puszczy-bialowieskiej%252F%26h%3DATNKYu8B4fnSYPGRqwsqVK4VpWcXRvhryjOpeEvM8fyHbP6yADO9rHZ-dtOnaymC4rdgcvkaGWFZGbOlGQmd955NTjlEw_d8Tr93cKmwF9Nq_u4aZdIyyeTcW3I3EMmW2CIXHmqLRds&sa=D&sntz=1&usg=AFQjCNGJ3Z3_bGyKKQxbL6Zh7HypD6KZ0Q
- Gdy ma się cherlawe państwo, gdzie więcej do powiedzenia maja siły zewnętrzne i rodzimi użyteczni idioci, to trudno o racjonalne działania poparte wiedzą naukowców i praktyków. Współczułem śp. pamięci Panu Szyszce, że musiał uginać się pod wpływem zielonych zbawców.
- Racja leśniczych i prof. Syszki. Morawiecki wywalił Szyszkę, bo on bronił puszczę przed zielonymi ignorantami w kraju oraz w KE.
- Widok przygnębiający, na prawdę nic z tym nie możemy zrobić?
- Tu więcej byście też znaleźli poznajmy-sie.pl Koszulki dla singli - chwila czasu ale warto.
- Za parę lat nie będzie świerka to wtedy taki ekolog nawet nie przyzna się do błędu tylko odwróci się na pięcie i nie udzieli wywiadu nikt nie pociągnie go do odpowiedżialności!
- to raczej polskie radio drukuje jak kornik...
- Najprościej unieruchomić maszyny które wycinają drzewa, przebicie opon, pocięcie kabli. Przywiązywanie się do drzew nic nie da. Najlepsze że władza zamiast chronić rezerwat, usuwa ludzi i umożliwia wycinkę.
- Po prostu trzeba się zdecydować: czy to las dla miejscowych i wtedy tniemy bo tego wymaga gospodarka leśna, czy to las dla natury i turystów i wtedy nie tniemy ponieważ w lesie naturalnym potrzebne jest martwe drewno. Konflikt wynika z tego że jedna funkcja lasu kłóci się z drugą. Osobiście chciałbym żeby całą puszczę objąć większą ochroną. Wspomogło by to miejscową turystykę, ale niestety zniszczyłoby miejscowe firmy usług leśnych. Coś za coś.
- CZYLI STRESZCZAJĄC : w związku ze zmianami klimatycznymi , ociepleniem klimatu, świerki są cały czas narażone na wymieranie , świerki nie mogą w naszej strefie klimatycznej rosnąc masowo , jedyne co słuszne co leśnicy mogą robić : zostawić to na ziemi w próchno dla trzymania wilgoci , a sadzić drzewka liściaste , niszczenie symbiozy poprzez ingerencję człowieka to słaby argument , argument siekiery . Jeżeli leśnik mówi że takie wymarłe drzewo stanowi zagrożenie i należy wyciąć to nie jest leśnikiem, powinien wrócić do szkoły i wystudiować znaczenie słów symbioza, wilgoć ściółki, .... ewentualnie może stać przy drodze i rozdawać turystom hełm ochronny na głowę :)
- A Rząd słucha sie europejskiego Trybunału, który nie jest Konstytucyjny ,nie oparty na prawie międzynarodowym ? i niewybrany w demokratycznych wyborach !
- Pseudo ekolodzy i Unia Europejska zabiły Puszcza Białowieska a Polski Rząd ma obowiazek robic wszytko zeby ratowac a nie sluchac sie komisji UE bo oni nie maja wladzy nad naszymi lasami ! a Pseudo Ekologów do sadu pociągnąć za przyczynienie wyniszczenia Puszcza Białowieska i niech do śmierci płacą za to !
- Znam z autopsji las lipowy zrobiony przez ludzi dawno temu. Byl objety opieka lesnikow. Zrobiono tam rezerwat z powodu unikalnosci owego lasu. Zakazano prac tj wycinki innych gatunkow drzew itd. Teraz wyglada to tak ze lipa stanowi 70 procent drzew grab czy buk zaczynaja dominiwac nad lipami. Dla mnie kwestia czasu aby lipa zaczela stanowic mniejszosc az zaniknie do konca bo nie danrady z grabami. Wniosek jest prosty unikatowe drzewostany musza byc pielegnowane poniewaz zazwyczaj sa to unikaty przez czlowieka stworzone.
- Boze ta unie trzeba podac do sadu o odszkodowanie idace w miliarsy euro za straty. Raz wspanialej puszczy, dwa za strate drewna jaka udalo by sie pozyskac przez walke z kornikiem, 3 za brak podstawowej wiedzy do dyskusji z polskimi lesnikami i ten ostatni powinien byc najwieksz gdyz debil ktory stara sie polemizowac z pracownikami jednych z lepiej obsulgiwanych lasow w europie. Qrwa jego mac zamknac tych idiotow co blokowali ta wycinke a cala to unie oskazyc o terroryz ekologiczny
- Ci tzw.ekolodzy,to sa de facto ekoterrorysci.Takich kretynow,jak ten tutaj w tych smierdzacych dredach,nie wynosilbym,tylko pomagal usunac sie za pomoca paralizatorow i od razu do sadu i do pierdla.Tak bym z wami,kretynami postepowal.Jezeli oni istnieliby w czasach czlowieka pierwotnego,to my,ludzie,nie wyszli bysmy w ogole z jaskin.Zapijaczony cwok uwaza ze"mozna pozostawic...przyrodzie sprawy takie jak kornik drukarz".Jak sie nachlasz,to rzeczywiscie mozna pozostawic twoj czerep przyrodzie ale jak zachorujesz np.na gruzlice,to gdyby tak cie zostawic przyrodzie do dlugo bys nie pociagnal.Inna idiotka"tez jest za pozostawieniem tego przyrodzie".Napisz dziewcze oswiadczenie ze w razie gdy zachorujesz,maja cie "pozostawic przyrodzie" !!! Idiotko jedna !!!Wyglada na to ze w Indiach maja swiete szczury i krowy a my mamy w Polsce swietego kornika drukarza.