PORTAL LEŚNY

blog o lasach
Zapomniane ślady w Puszczy

Oglądalność i zainteresowanie: 29869, czas trwania 34m 48s, otrzymana ocena 575, reakcje 91.

Wersja z audiodeskrypcją: https://youtu.be/WmmMCogy8qE „Zapomniane ślady w Puszczy”. Film dokumentalny o tematyce popularnonaukowej. ... Wasze opinie, komentarze:


Zapomniane ślady w Puszczy

- A Ty człowieku jak pójdziesz z wykrywaczem metali na plażę do lasu czy w pole to Sanki.. bo państwo chce mieć monopol na wszystko ale jak pies kupę zrobi na chodniku to mandat.. I to ma być wolny kraj??
- Neolit, goci, rzymianie, a gdzie są Słowianie? Z kosmosu przylecieli XD haha. Coś tu śmierdzi, bo genetyka mówi co innego, a archeolodzy mówią o ludach wschodniogermańskich zamieszkujących te ziemie. To co? Ludy chodziły obok siebie, ale ze sobą nie spółkowali, nie widziały się ?
- Zbyt małe zainteresowanie tego typu materiałami na YouTube
- Oo lasy panstwowe. Te ktore chcieli sprzedac niemcom przedstawiciele PO? Spoczko.
- Nikt poważny nigdy nie mówił, że PB jest lasem pierwotnym oraz że człowiek w taki czy inny sposób nie korzystał z jej zasobów. Zdaje sobie sprawę z tego, że takie badania to fajna zabawka ale dopiero zestawienie tego z danymi z innych dziedzin nauki (analiza pyłkowa, sposoby gospodarowania w czasach historycznych i prehistorycznych, porównanie ich z jakąś powierzchnią wzorcową o znanej historii itp) dały by miarodajny obraz.
- Puszcza oparła się wielu zakusom ,a teraz PIS razem z Lasami Państwowymi ją wytnie .
- Co jedli? Co tu badać pierogi jedli XD
- Panowie archeologowie! Znam miejsce, gdzie "w dołku" na piaszczystej drodze zawsze zbiera się żużel. Jest go zdecydowanie za mało jak na tzw: "utwardzanie". Ale za dużo jak na przypadkowe wysypywanie się żużlu na zasadzie: Jechał samochód z żużlem i się wysypało. Zresztą gdzie jechał. To wiejska droga do lasu. Tak nota bene: W pewnym miejscu na żółtym tle piachu widać tam czarną plamę. Są w okolicach złoża rudy darniowej, jest woda (rzeczka). Więc myślę, że to pozostałości po pradziejowych piecach hutniczych. Pradziejowych, bo w okolicy nie występują nazwy typu "Ruda" czy "Huta". Za to dużo jest nazw typu Dąbrowice, Dębowa Góra, Dębie.
- Podlasie lubi zaskakiwać
- Piękny film
- Opisali też na tej stronie wózek widłowy, też to widziałem.
- smoki -węże Lewiatany były wybudzone od 1513 pne do 1473 pen, rozrodziły się i wkręciły pod ziemię z powrotem. te zwierzęta żyją wiecznie na ziemi, ale przebywają pod ziemią 3521 lat. gody mają w morzu , bo jest słone, ale parzące młode wychowują się na stałym lądzie. dorosłe Lewiatany palą wszystko wokoło lęgowiska, a młode tylko parzą: ,,, "(...) Albowiem z korzenia węża wyjdzie wąż jadowity(parzący), a jego owocem będzie latający wąż ognisty" ks Izajasza 14: 29 ...
- Można było się spodziewać czegoś podobnego na terenie puszczy, wspaniała robota i szacunek...
- Co za wspaniały sprzęt! Co za wyjątkowi ludzie! Profesjonalizm na światowym poziomie, aż duma rozpiera :)
- Super
- Stachu? Gdzie pieniądze są za las!?
- NIE DAJ SIE ZWIESC ,NIKT ZA CIEBIE I NIKOGO NIE ODDAL ZYCIA ,TAK SAMO JAK NIKT ZA CIEBIE NIE ZYJE TO TY DOSWIADCZASZ I ZYJESZ JESLI ZAWINISZ TO CO KTOS MA PONIESC KARE ZA CIEBIE POMYSL.MASZ W SOBIE STWORCE CZY KIEDYKOLWIEK POMYSLALES O TYM,PODZIEKOJ SOBIE POKOCHAJ SIEBIE STWORCE W SOBIE DUCHA KTORYM JESTES I SWEMY CIALU -SWIATYNI DUCHA,DOPUKI ZYJESZ MOZESZ TO ZROBIC .NIE CZEKAJ AZ NAD TWOJA MOGILA TE SLOWA ZOSTANA WYPOWIEDZIANE ,,TWOJE CIALO BYLO SWIATYNIA DUCHA.EDUKOJ SIE PROSZE .NIE PROS OBRAZU MATKA JEST TYLKO JEDNA DLA WZYSTKICH TO NASZA UKOCHANA MATKA ZIEMIA CHRONI NAS KARMI I UBIERA ,DUCH ISKRA DUSZA TO DAR STWORCY ,JESTESMY JEDNOSCIA DUCHA I CIALA -JESTESMY ZYCIEM ,ZYJEMY BY DOSWIADCZAC MILOSCI RADOSCI WSZYSTKIEGO JESTES POTEZNY NASZE MOCE DZIECI STWORCY SA USPIONE PRZEZ GADY ,WYJDZ NA PODWORKO SKIERUJ WZROK NA MALA CHMURKE I W MYSLACH POPROS JA DUCH DZIECKO STWORCY W TYM CUDOWNYM CIELE DARZE MEJ UKOCHANEJ MATKI ZIEMI PROSZE CIE CHMURKO ROZPLYN SIE SKONCENTRUJ SIE TO JEST ENERGIA SERCA PRUBOJ TO POSTEPUJE WOLNE NA POCZATKU ,MOZEMY PRZENOSIC GORY ALE POZNAJ KIM JESTES W CO UWIERZYSZ TO DOSTANIESZ JEZELI UWIERZYSZ W RAKA BO KKTOS CI POWIE TO BEDZIESZ GO MIAL ,PROSCIE A BEDZIE WAM DANE EDUKOJ SIE TA WIEDZA JEST BEZCENNA W CIEMNYM POMIESZCZENIU ZAMKNIJ OCZY DOCISNJ POWIEKI DLUZEJ SWIATLOSC KTORA ZOBACZYSZ TO SWIATLOSC DUSZY ISKRY ,JESTESMY SWIATLOSCIA STWORCY SZYKASZ PRAWDY TU JA ZNAJDZIESZ KANAL NWK24 PORTAL INFORMACYJNY -ROZMOWY Z ISTOTA ,PATRZ LINKI POD FILMIKAMI , KANAL ,,LOVELIFE,, ISTOTNE UJAWNIENIE ,ZROZUMIESZ JAK WSPANIALA ISTOTA JESTES ,CO SIE TERAZ DZIEJE, CIERPLIWOSC WSKAZANA ,PRAWDA NAS WYZWOLI ,NIE SADZ BO I TY BEDZIESZ SADZONA POZDRAWIAM
- Film ciekawy tylko po co ta głośna muzyka zagłuszająca w niektórych momentach komentarz
- Świetny film.
- Super filmik!
- Obudżcie się i zacznijcie mówić prawdę !