PORTAL LEŚNY

blog o lasach




Żubry wczoraj i dziś - czyta Krystyna Czubówna

Oglądalność i zainteresowanie: 66391, czas trwania 34m 29s, otrzymana ocena 914, reakcje 81.

Posłuchajcie o największym ssaku lądowym Europy, królu puszczy - żubrze. Jak wygląda jego życie? Ile gatunków roślin mu smakuje? Ja ... Wasze opinie, komentarze:


Żubry wczoraj i dziś - czyta Krystyna Czubówna

- Film super, a Pani Krystyny mogę słuchać w każdym filmie przyrodniczym. Świetny głos. 😀
- A ja mam pytanie co robi się z zabitymi zdrowymi żubrami? Bo coś czuje że mięsko bierzecie do siebie, anie np wilkom czy innej zwierzynie drapieżnej.
Tak czy inaczej moim skromnym zdaniem, uratować żubry można prostym sposobem, a mianowicie przesiedlenie człowieka i oddanie zwierzętom większej powierzchni do życia, albo łączenie i stworzenie kanałów migracyjnych z lasów do lasu, poprzez podniesienie wzdłuż nich ziemi oraz stawianiu ogrodzenia, by nie wchodziły na tereny zasiedlane przez człowieka, a człowiek na ich. Wystarczy chcieć, anie wieczne wypłacanie odszkodowań rolnikom, czy eliminowanie w celu kontroli ilości osobników.
Tylu tam mądrych ludzi macie i żaden nie potrafi wpaść na dobry pomysł??? Od czego jest unia europejska, niech sypnie pieniądzem na nowe domy/mieszkania dla ludzi przeniesionych z terenów. Ja nie widzę problemu. Albo niech cała Europa sypnie kasom na zbudowanie jakieś wielkiej wyspy. Na gówna wydają pieniądze, to niech lepiej na coś pożytecznego wydadzą.
Poza tym wielu bogaczy jest na świecie, niech zrobią coś dobrego dla środowiska i dzikich zwierząt. Kasy mają w brud, więc jakiś miliard nie zrobi im różnicy. Tyle kurcze rozwiązań, a oni problemy mają. :|
- Dziekuje za ten piekny dokument.Mam nadzieje ze Polskie lasy odepra ekspansje zurbanizowanej tendencji na rzecz piekna dzikiej natury, ktorej czescia jestesmy.
- Za niedługo będziemy reintrodukować dzika, zająca, lisa... Człowiek największym szkodnikiem.
- Kto przyszedł z lekcji biologii? 😂😎
- są PRZEPIĘKNE ...
- fajne zwierzaki. tez widziałam takiego w lesie jak byłam na grzybach w przedszkolu pamietam jak pani Krysia nam je pokazała dziękuje. Pozdrawiam z orzesza sieeeeema
- Piękne I sympatyczne zwierzaki
- Piękne zwierzęta. Mam nadzieję, że kiedyś pozbędziemy się chorób zarówno ludzkich jak i zwierzęcych.
- Wspaniały film i Pani Krystyna Czubówna również.
- Jak coś możecie też i tu szukać https://www.trykacz.pl/oferta/blaty-marmurowe-warszawa.htm ja bym się z tym zgodził.
- Skoro ludzie kontrolują i ograniczają populację zwierząt dla dobra środowiska to najwyższy czas żeby zajęli się swoją bo jak do tej pory to my jesteśmy największymi szkodnikami na ziemi i ograniczamy bioróżnorodność zabierając innym ich terytoria. To by pomogło nie tylko żubrom ale i całej ziemi
- Krystyna czyta to ja słucham:)
- Na co z tym in vitro sie pchaja?! Dajcie zyc naturze.
- No jasne, oprócz bezmyślnej wycinki i melioracji lasów, oraz, a jakże, odstrzału zwierząt dla sportu i samozadowolenia, trzeba równolegle prowadzić działania propagandowe. Brawo lasy państwowe.
- Zapewne pojawią się tu niedługo osoby, chętnie rzucające głośnymi hasłami o chęci zabijania żubrów przez myśliwych. Uprzedzę - po pierwsze myśliwym zależy na bioróżnorodności i jak najszerszej puli gatunkowej w naszych rodzimych lasach, a po drugie, najważniejsze, obecnie za szkody wyrządzone przez żubry rolnikom płaci Skarb Państwa, w przypadku wpisania na listę gatunków łownych musieliby robić to myśliwi z własnych pieniędzy. Uwierzcie, że nikt się nie pali do tego by to płacić.
- pani Krystyno dlaczego w tym trudnym czasie nie słychać Pani głosu bardzo nam brakuje opisu przyrody w Pani opisie i Pani zachęcającym pogodnym oraz miłującym przyrodę głosie. Odnosi się wrażenie jak byśmy byli tam w i z nimi przeżywali życie naszych Braci mniejszych .ROSIMY aby głos Pani nadal nam opowiadał o życiu naszej POLSKIEJ przyrodzie i naszym skarbie narodowym jakim jest nasz wkład w pomocy rozwoje i populacji zagrożonych gatunków .rysie ,żubry czaple bażanty kuropatwy zające itd . Sama Pani wie ile to zależy od nas samych ,ale Pani głos dociera nawet do oportunistów negatywnie nastawionych do ochrony zagrożonych gatunków
- A czemu nie uratowali tura 500 lat temu mimo próby? Co poszło nie tak?
- Lubię Żubra. Tak samo jak Tatrę, Tyskie i Harnasia.
- Żubr i Krystyna Czubówna. Pani Krystyna na pewno się nie obrazi. To na pewno będzie dobry film :)
- Podstawą do znakomitych filmów byłoby dodawanie napisów w języku angielskim. Również tytuł filmu powinien być dwujęzyczny. Wszystko by zwiększyć zasięg promocyjny polskiej przyrody.